Program TEATR POLSKA 2018

Spektaklem wyjazdowym w Żyrardowie i Mrozach Teatr Animagia Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie zakończył trasę objazdu dziesięciu Ośrodków na terenie kraju w ramach programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród miejscowości mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prezentowany przez Animagię spektakl „Karczma pod białym łabędziem” zyskał wśród widzów duże uznanie za widowiskowość, perfekcyjne opracowanie i czytelność narracji.

Każdemu występowi towarzyszyły warsztaty teatralne oraz spotkania z widownią, podczas których twórcy spektaklu oraz aktorzy odpowiadali na pytania widzów dotyczące pracy nad powstaniem i realizacją spektaklu.

Zdjęcia od 1 do 5 autorstwa pani Sylwii Pokory.