Święto Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Żytnie

W dniu 11 listopada o godz. 17.00 z inicjatywy Wójta Gminy oraz Rady Gminy Żytno w Gminnym Ośrodku Kultury w Żytnie odbyły się uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem Reprezentacyjnego Zespołu Patriotycznego. Uroczysty koncert pt. „Niepokorna - Niepodległa” został poprzedzony wystąpieniem Wójta Gminy Żytno – Mirosława Ociepa oraz prezentacją przygotowaną przez Panią Elżbietę Solińską – nauczyciela historii PSP w Żytnie, w której pokazany został okres odzyskiwania niepodległości na ziemiach polskich. Po zakończonym koncercie wszyscy zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i wspaniale spędzony wieczór.