W grudniu Gminny Ośrodek Kultury zakończył prace budowlane w ramach PROGRAMU RZĄDOWEGO Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, w bieżącym roku Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie otrzymał dofinansowanie na realizację zadania w kwocie 80 000,00 zł, całkowity koszt zadania 110 954,94 zł. W ramach dofinansowania GOK realizował zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury poprawiającej estetykę i bezpieczeństwo Ośrodka oraz zakup instrumentów muzycznych”. Zakres prac obejmował poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności obiektu poprzez częściowe oświetlenie zewnętrzne terenu oraz polepszenie brzmienia i poszerzenie instrumentarium Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Żytno przez zakup 14 sztuk instrumentów muzycznych. Członkowie Orkiestry otrzymali możliwość rozwoju swoich umiejętności i zainteresowań muzycznych.