Zakończono remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie

Realizując plan rozwoju infrastruktury Kultury w Gminie Żytno w październiku 2017r. zakończono proces modernizacji wnętrza budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie. Modernizacja miała na celu przystosowanie obiektu do wymogów obowiązujących domy kultury. Tegoroczny remont budynku stanowił kontynuację modernizacji budynku z 2015r.

Z środków pozyskanych z MKiDN w 2017 roku w kwocie 239 000,00 zł przy własnym wkładzie 75 852,00 zł wykonano nowe tynki, posadzki z płytek kamionkowych, sufity podwieszane na konstrukcji metalowej. Dokończono wykonanie instalacji elektrycznej.

Zaplanowane prace były wykonane starannie zgodnie z przyjętym harmonogramem i zostały zakończone w ustalonym terminie.

W latach następnych planuje się budowę ciągów komunikacyjnych wokół  budynku Ośrodka Kultury oraz zagospodarowanie otoczenia.