NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

16.04.2021

1 kwietnia na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spisy powszechne są badaniami pełnymi – obejmują całą populację ludności. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.


czytaj dalej...

Regionalny Konkurs na Bajkę ,,Słodki Świat Pszczół".

15.04.2021

Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie na Bajkę ,,Słodki Świat Pszczół" pod patronatem Wójta Gminy Kłomnice oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.


czytaj dalej...

,, Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic"

12.04.2021

Startuje nabór do laboratoriów Taniec i niepełnosprawność.

Już po raz czwarty Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają artystki i artystów z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności do udziału w laboratoriach tańca. Taniec i niepełnosprawność to projekt, którego jednym z celów jest włączanie twórczości artystów z niepełnosprawnością do głównego obiegu w sektorze kultury i sztuki.


czytaj dalej...

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Ogród"

12.04.2021

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Ogród"


czytaj dalej...

CZUJNIK SMOGU

30.03.2021

W ostatnim czasie na budynku Gminnego Ośrodka Kultury zamontowano czujnik smogu mierzący poziom zanieczyszczenia powietrza.


czytaj dalej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

25.03.2021

Miejski Dom Kultury w Radomsku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Tradycyjnie od lat Miejski Dom Kultury w Radomsku jest organizatorem eliminacji powiatowych tego prestiżowego konkursu, kwalifikując najlepszych recytatorów na...


czytaj dalej...

KONKURS ,, Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU”

19.03.2021

Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ,, Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU"


czytaj dalej...